
Postaram się z Wami podzielić moimi przemyśleniami, zdjęciami, odczuciami. Być może pomogę Wam w podjęciu decyzji o zakupie tego nie najtańszego urządzenia.
PIERWSZE WRAŻENIA
Kiedy przyszła paczka byłem dość mocno zaskoczony. Idąc dalej powiem Wam, że nie było to pozytywne zaskoczenie. Nie jest to moje odosobnione wrażenie, że zegarek pomimo swojej ceny i klasy w pierwszym kontakcie sprawia wrażenie niezwykle delikatnego, wręcz zabawkowego. Na szczęście to tylko pierwsze wrażenie !
W zestawie otrzymujemy:
- Zegarek
- Pas HR
- Kabelek PC
- Papiery, instrukcje, e.c.t.
Pas HR dobrze wykonany. Sam moduł do pomiaru odpinany od pasa, co pozwala na łatwe pranie samego pasa, jak również umożliwia odpięcie i oszczędzanie baterii przy dłuższym nie używaniu.
Pasek zegarka wykonany z bardzo przyjemnej w dotyku gumy. Cały perforowany przez co nadgarstek może oddychać i nie robią się ślady nawet przy dłuższym noszeniu.
Ogólnie zegarek bardzo przyjemnie leży na ręce i nadaje się nawet do używania jako zegarek na codzień.
Pasek zegarka wykonany z bardzo przyjemnej w dotyku gumy. Cały perforowany przez co nadgarstek może oddychać i nie robią się ślady nawet przy dłuższym noszeniu.
Ogólnie zegarek bardzo przyjemnie leży na ręce i nadaje się nawet do używania jako zegarek na codzień.
OBSŁUGA
Zegarek nie sprawia problemów w użytkowania. Menu jest bardzo proste i intuicyjne. Do instrukcji zajrzałem tylko, aby zrozumieć dodatkowe funkcje w nim zawarte. Sam trening uruchamiamy jednym przyciskiem. Tak samo zatrzymujemy. Super, prosto i jasno !
Wyświetlacz spory, czytelny, dzięki obsłudze dotykowej umożliwia łatwy dostęp do danych, jak również personalizowanie poszczególnych ekranów urządzenia wraz z zapotrzebowaniem.
PIERWSZY TRENING
PIERWSZY TRENING
Cały w emocjach pobiegłem sprawdzić o co chodzi w tej modzie na Garmin-a. Co w tym jest takiego, że każdy chce go mieć. Zrozumiałem to kilkuset metrach. Wszystkie dane treningowe w jednym miejscu. Tempo, prędkość, tętno, dystans, rytm i wiele innych danych. Łatwa kontrola tempa, w czasie rzeczywistym, praktycznie brak bezwładności GPS. Coś pięknego.
Sygnał GPS złapał praktycznie od razu - na pewno szybciej niż telefon (nawet z włączonym internetem), pomimo, że przywrócony do wartości domyślnych, czyli był to t.zw."zimny start".
Każdy kilometr oznaczany jest sygnałem dźwiękowym + wibracja. Super sprawa.
DANE Z TRENINGU
Byłem pozytywnie zaskoczony ilością danych, jakie to małe urządzenie przekazało mi ze zwykłego biegania. Pas do pomiaru HR zawiera nie tylko pomiar tętna, ale również czujniki pozwalające na zebranie danych odnośnie rytmu, czasu kontaktu stopy z podłożem, odchylenia ciała od pionu i sporo innych.
O ile dane dotyczące tętna, tempa i dystansu są potrzebne, to pozostałe dane będą w stanie analizować i wykorzystywać zaawansowani biegacze, którzy na tej podstawie mogą poprawić technikę biegu, eliminując odchylenia, bądź zmniejszając czas kontaktu stopy z podłożem.
PRZECHOWYWANIE I ANALIZA TRENINGÓW / GARMIN CONNECT

Sam serwis jest tak rozbudowany, że dokładne opisanie go aż prosi o osobny wpis. Poza możliwościami planowania treningów, aktualizacji oprogramowania, ścigania się z samym sobą, oraz funkcji społecznościowych posiada możliwość analizy postępów. Pozwala generować raporty aktywności, analizować postępy. Społecznościowa strona portalu pozwala również na łączenie się z innymi posiadaczami sprzętów tej marki i "chwalenie" się wynikami. Strona analityczna jak najbardziej na plus
INTEGRACJA Z ENDOMONDO
Trudno tutaj się wiele rozpisywać. Tak samo, jak w przypadku połączenia Endomondo z Facebook-iem, tak samo łatwo połączyć Garmin-a z Endomondo. Dzięki temu po synchronizacji treningi pojawiają się zarówno na dedykowanym portalu, jak również w Endomondo.
PLANY TRENINGOWE
Urządzenie pozwala na wrzucanie własnych planów treningowych. Nie ważne, czy to trening interwałowy, czy normalny możemy w dość prosty sposób zdefiniować sobie własny plan. Wszystko odbywa się za pośrednictwem Garmin Connect. Zegarek będzie monitorował parametr wskazany przez nas, czy to będzie tętno, tempo i sygnalizował nam spadek poniżej wskazanej wartości. Ta funkcja przyda się akurat nawet początkującym. Pozwoli to na tworzenie bezpiecznych planów, które pozwolą na dążenie do celu bez narażania się na kontuzje.
ASYSTENT ODPOCZYNKU
Funkcja dość ciekawa. Garmin analizuje naszą aktywność, zmęczenie, sposób poruszania i na tej podstawie otrzymujemy informacje odnośnie czasu, przez który nie powinniśmy biegać, aby właściwie zregenerować mięśnie.
WYŚCIG Z SAMYM SOBĄ
Urządzenie pozwala na wyścig z t.zw. duchem, czyli w porównaniu z innym treningiem. Wskazuje nam postęp w odniesieniu do wskazanego tempa.
PUŁAP TLENOWY
Na podstawie danych zebranych przez pulsometr urządzenie oblicza nasz pułap tlenowy. Im więcej z nim biegamy, tym osiągnięte wyniki będą dokładniejsze. Wskaźnik pozwala nam m.in. na sprawdzenie, na jakim poziomie jest nasza wydolność i w jakiej kondycji jesteśmy.
ŁĄCZNOŚĆ
Baza do ładowania i łączności z komputerem wykonana solidnie. Dzięki wbudowanemu magnesowi ułatwia prawidłowe podłączenie urządzenia.
Forerunner 620 oprócz połączenia kablowego oferuje połączenie via Bluetooth, oraz WI-FI.
Forerunner 620 oprócz połączenia kablowego oferuje połączenie via Bluetooth, oraz WI-FI.
Połączenie WI-FI służy tylko do szybkiego wrzucania treningów do sieci. Jednym kliknięciem synchronizujemy dane będąc w zasięgu skonfigurowanej w zegarku sieci. Niestety nie ma możliwości aktualizacji oprogramowania, wgrywania planów ta właśnie drogą.

PODSUMOWANIE
Miesiąc czasu przez który mogłem to urządzenie testować pozwolił mi na polubienie tego zegarka.
Urządzenie sprawowało się doskonale. Jedyne do czego można się przyczepić, to znane ogólnie problemy z konfiguracją WI-FI, które czasem po prostu nie działa. Bateria wytrzymuje dość rozsądnie. Obsługa intuicyjna, nie powinna przysporzyć problemów w używaniu. Dokładność zbieranych danych dość szczegółowa.

Jedno wiem na pewno. Jeżeli raz założysz tego małego trenera na rękę, na pewno do niego wrócisz. !
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz